You are currently viewing VADEMECUM BEZGLUTENOWCA #4

VADEMECUM BEZGLUTENOWCA #4

  • Post author:
  • Post category:ARTYKUŁY

Ostatnio wspomnieliśmy o Stowarzyszeniu Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos, które organizuje serię spotkań, warsztatów dla osób na diecie bezglutenowej. Warto brać w nich udział, ponieważ można się wiele nauczyć i spotkać ciekawych ludzi.

Tym razem chcielibyśmy zaproponować Wam również spotkania dla osób na diecie bezglutenowej organizowane przez Bezglutenową Mamę- Panią Martę Krzyżanowską-Sołtysiak, z którą również mamy przyjemność współpracować.

Ciekawym jej przedsięwzięciem są specjalistyczne kolonie zarówno w okresie letnim jak i zimowym, na którym uczestnicy nie tylko mogą czuć się bezpiecznie, jeśli chodzi o wyżywienie, ale również można się podszkolić w sferze kulinarnej, gdyż wyjazdy są połączone z warsztatami kulinarnymi.

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się również coroczny Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie. Ma on

charakter pikniku rodzinnego i jest świetną okazją do spędzenie czasu wspólnie z rodziną i do spotkania z producentami, którzy również są obecni podczas tego wydarzenia. Piknik wypada zawsze w okresie Dnia Dziecka, dlatego też

przygotowane są atrakcje takie jak warsztaty stolarskie lub ceramiczne czy teatrzyk.  Zabawa połączona jest oczywiście z nauką, ponieważ w trakcie trwania pikniku organizowane jest również spotkanie ze specjalistami z Kliniki Gastroenterologii.

Jeśli jesteśmy przy nauce, to warto również przywołać Konferencję dla pacjentów z Celiakią, podczas której można wysłuchać ciekawych wykładów specjalistów.

Wszystkie spotkania organizowane przez Bezglutenową Mamę cieszą się wielkim zainteresowaniem. Z roku na rok w tego typu spotkaniach bierze udział coraz więcej rodzin. Wiemy, że będą organizowane i tego roku, więc zachęcamy do śledzenia bloga Pani Marty. Jest to ciekawa alternatywa na spędzanie wolnego czasu wspólnie z rodziną. Pamiętajmy, że biorąc udział w tego typu spotkaniach możemy poznać nowych ludzi i dzielić się z nimi swoją wiedzą. Jest to również świetna okazja do poznania nowych produktów.  Sami bierzemy w nich udział i za każdym razem wracamy z cennymi uwagami od Państwa.

To jak widzimy się i tego roku?