You are currently viewing Vademecum Bezglutenowca #8 Zaplanuj wycieczkę

Vademecum Bezglutenowca #8 Zaplanuj wycieczkę

  • Post author:
  • Post category:ARTYKUŁY

Jest maj, pogoda zachęca do weekendowych lub dłuższych wyjazdów za miasto, w góry, nad jezioro… Ale co zrobić w sytuacji gdy jest się na diecie bezglutenowej? Jak przygotować się do wyjazdu? Co ze sobą zabrać? Czy dłuższy wyjazd wiąże się z ciągłym staniem przy garach lub przetrwanie tylko na suchym prowiancie?

Otóż NIE! Ale do wyjazdu trzeba się przygotować i zebrać kilka informacji. Część z nich na pewno udzieli Wam obsługa hotelu czy pensjonatu, w którym się zatrzymacie. Jednak samemu również będzie trzeba zrobić, jak to się teraz ładnie mówi z angielska mały research .

Zrobiliśmy małe śledztwo i okazuje się, że coraz więcej miast i miasteczek ma u siebie lokale, które posiadają kuchnię bezglutenową! Wiadomo, że wciąż jest to problem, ale świadomość restauratorów i właścicieli lokali gastronomicznych rośnie, więc tutaj plusik dla nich.

W punktach postanowiliśmy zestawić kilka najważniejszych zagadnień, na które należy zwrócić uwagę  przed wyjazdem, żeby odpocząć na wyjeździe:

  1. Przed wybraniem miejsca na wyjazd zdobądź informację czy w pobliżu znajduje się jakiś lokal gastronomiczny gdzie można ZJEŚĆ BEZPIECZNIE. Mimo że wcześniej pisaliśmy o wzroście świadomości w lokalach gastronomicznych, to niestety część zarządców tych lokali wciąż nie rozumie, że przygotowanie bezpiecznego bezglutenowego posiłku wcale nie jest takie łatwe.
  2. Warto zapytać czy jest możliwość otrzymania bezglutenowego posiłku w miejscu noclegowym. Warto również wybrać miejsca noclegowe gdzie jest dostęp do kuchni. Przy tej alternatywie istnieje możliwość przygotowania posiłków w domu przed wyjazdem i szybkie ich odgrzanie w razie potrzeby.
  3. Na pewno musisz zabrać ze sobą zapas pieczywa. Chociaż na półkach sklepowych coraz częściej pojawia się pieczywo bezglutenowe. Jednak jeśli na urlopie nie chcesz stać w kolejkach w dużych supermarketach, polecamy zaopatrzenie się w pieczywo na cały wyjazd.
  4. Możesz również zajrzeć na blogi gdzie doświadczeni podróżnicy opisują jak radzić sobie z dietą bezglutenową w podróży oraz zdradzają kilka sprawdzonych miejsc. Na przykład Bezglutenowa Mama, na jej blogu można naprawdę znaleźć sporo praktycznych porad.

Tak więc podsumowując, wycieczki na diecie bezglutenowej wcale nie muszą być trudne i męczące. Wystarczy się do nich odpowiednio przygotować i można mile spędzać czas w trasie czy na urlopie.

W kolejnym wpisie zdradzimy jak szybko przygotować pyszne przekąski na drogę 🙂

Życzymy Wam bezpiecznych wyjazdów!:)